Kniha návštěv

Datum: 11.11.2013

Vložil: Radka

Titulek: klapavky

Dobrý den,
pořídíli jsme si zatím jen jedno želví miminkou klapavky. jsem ráda, že jsem našla vaše stránky. jsou úžasné a vše potřebné jsem se tu dočetla. ještě jednou děkuji.

Odpovědět

—————

Datum: 25.11.2013

Vložil: Eliška

Titulek: Re: klapavky

Děkuju!:-) Ať se Vám s želvuškou daří!

Odpovědět

—————

Datum: 18.09.2013

Vložil: Hanka

Titulek: Mláďatka

Dobrý den, nejprve bych chtěla pochválit, ale i poděkovat za krásné stránky, kde jsem získala spoustu informací o klapavkách. Chtěla bych Vás poprosit o radu. Je to týden, co jsem si pořídila dvě mláďatka klapavek. Jsou asi měsíc staré a jedno mi dělá starosti. Vyleze si na kámen, kde se vyhřívá, ale je tam strašně dlouho, až je potom celé takové vysušené a schované v krunýři. Je takové chování normální?

Odpovědět

—————

Datum: 20.09.2013

Vložil: Eliška

Titulek: Re: Mláďatka

Dobrý den. Díky za pochvalu:-)
To je tedy divné chování. Mě tohle mláďata nedělají, ale ona nemají úplnou souš, ale jen kameny těsně pod hladinou, takže úplně na suchu nejsou nikdy a nemohou se tedy takto "vysušit". Když mi mláďata utekla z nádržky (stalo se mi to už dvakrát), byla zjevně celý den úplně na suchu a také jsem je vždy nalezla zcela zalezlá v krunýřku a nereagující. Za chvíli se ve vodě ale probrala a nevykazovala žádné známky zhoršeného stavu - jakmile se probrala z apatie. Je samozřejmě možné, že se tohle mládě prostě jen rádo sluní - mají různé oblíbené činnosti. Ale může to asi být i příznak něčeho nepřirozeného. Malá mláďata totiž zpravidla mizí pod hladinou, když je někdo vyruší. Pokud to to vaše nedělá a dál netečně leží na kameni na suchu, asi bych se optala veterináře. Potíž je, že klapavčata jsou tak strašně malinká, že veterinář s nimi moc nezmůže- nemůže ani odebrat krev... No, takže pokud Vám to připadá nebezpečné, asi bych mu kamínek zatopila - aby byl těsně pod hladinou. Mládě se na něm bude moci dál slunit, ale "nevysuší se". Pokud by toto opatření znamenalo radikálnější zvednutí hladiny, přidala bych více prolézaček a výlezů, aby se mláďata mohla pohodlně zachytit a nadechnout i tak.

Odpovědět

—————

Datum: 08.11.2013

Vložil: Lída Ledvinka

Titulek: Re: Mláďatka

Dobrý den Hanko,
v lednu 2012 jsme si s manželem pořídili 2 mláďata Klapavky na Terraburze. Brzy po aklimatizování, začala jedna z našich Klapavek-"Křupinka" naprosto stejné symptomy jako ta Vaše. Navíc často otvírala tlamičku, vypadalo to, že zíve. Také nosní dírky mi přišli zahleněné. Dala jsem proto nad nádrž ještě navíc svítit 40w žárovku. Voda, která měla před tím teplotu okolo 23-24 st., se zvýšila na 27 st. Křupka začla více chodit do vody. Želvička se do dvou týdnu uzdravila. Nyní už jsou naše želvičky pěkně velké a stále řešíme, jakého pohlaví jsou.
Rádá bych touto cestou poděkovala Elišce za krásné stránky, ze kterých s manželem od začátku čerpáme a hodně nám pomáhají. Všem milovníkům želv přeji krásný víkend. Lída

Odpovědět

—————

Datum: 13.08.2013

Vložil: Blanka D.

Titulek: Prohlídka stránek

Velmi mne překvapila úroveň, obsah a celkový dojem stánek. Upřímně chválím a přeji i nadále mnoho úspěchů v chovu!

Odpovědět

—————

Datum: 06.07.2013

Vložil: jakub

Titulek: email

chtel bych se zeptat zda vam funguje ten email elsaelsa@volny.cz protože sem se vám snažil napsat a píše mi že je email neplatný
a ani se vám nemohu dovolat na telefon 604 115 175

Odpovědět

—————

Datum: 11.07.2013

Vložil: Elsa

Titulek: Re: email

Měla jsem zaplněnou schránku, ale jen chvíli-už jsem to promazala a maily mi chodí. A telefon mi funguje... nevím, v čem je problém. Kdyžtak napiště svůj mail a zkusím napsat já Vám. Zdravím!

Odpovědět

—————

Datum: 23.06.2013

Vložil: Katka

Titulek: :)

Nejlepší stránky o klapavkách co znám. Cokoli co potřebuju vědět najdu zde. Super!!

Odpovědět

—————

Datum: 30.01.2013

Vložil: Honza

Titulek: Hryzání krunýře

Zdravím a chválím krásné stránky!
Dovolím se na Vás obrátit s dotazem: je běžné, že si želva okusuje krunýř (v rámci vlastního dosahu)? Ta moje v poslední době nějak často. Jinak je zcela aktivní, bez problémů se stravuje, žádnou plíseň, či poranění jsem neobjevil.

Odpovědět

—————