Kniha návštěv

Datum: 31.01.2013

Vložil: Eliška

Titulek: Re: Hryzání krunýře

Dobrý den. Děkuju za pochvalu stránek:-) K ohryzávání: má Vaše želva k dispozici adlibitní přísun vápníku? Např. sépiovou kost, na vápník bohaté granule, vápníkem sypané biologické krmivo, žere hodně celých ryb s kostrou? Mohlo by to být nedostatkem minerálů...

Odpovědět

—————

Datum: 01.02.2013

Vložil: Honza

Titulek: Re: Re: Hryzání krunýře

Zkusím vše, co doporučujete, o co zatím mojí Růžu ochuzuji...Děkuji za rychlou odpověď!

Odpovědět

—————

Datum: 02.01.2013

Vložil: Petr

Titulek: klapavka málo jí

dobrý den.

chtěl bych poprosit o radu. Mám dvě klapavky, stáři cca 4 měsíce. Jedna mi odmítá jíst granule, a tak dostává primárně gamarusy. Od začátku byla hubenější jak druhá, ale nyní je to čím dál rapidnější. Zvláště poslední čtyři dny pozoruju že sní maximálně 3-5 gamarusků a zbytek nechá bez povšimnutí. Je aktivní skoro stejně jako vždy, je možné, že by byla ještě nasycena od soboty kdy se nafutrovaly obě bílkem z vajíčka?

A k té druhé, ta se mi zdá že je zase moc vypasená, jak se na želvě pozná jak moc jí dát najíst a co už je u ní "obžerství"?? děkuju

Petr

Odpovědět

—————

Datum: 04.01.2013

Vložil: Eliška

Titulek: Re: klapavka málo jí

Dobrý den. Na tohle je těžké odpovědět, protože na želvě - jak jste jste zjistil podle toho, co píšete, nepoznáte, zda se "nafutrovala", nebo ne. Nechutenství může mít hodně příčin, jednou z nejčastějších je stres - ale to by mělo být jen přechodné - např. krátce po přestěhování do nové nádrže, nebo po přistěhování další želvy do nádrže apd. Pokud stres trvá (např. je želva šikanována), pak je třeba ho odstranit. Krátká doba bez příjmu krmiva nevadí, ale nesmí to trvat moc dlouho. Týden bych asi ještě neřešila, ale snažila bych se najít příčinu. Tou může být samozřejmě i nemoc - pak byste asi rozeznal i další příznaky. Nejspolehlivějším ukazatelem, že želva dobře žere je to, že přiměřeně přibírá -zvlášť u mláďat je to docela poznat. Koukněte do kapitoly "HISTORIE MÉHO CHOVU" podkapitol "RŮST MÝCH ZVÍŘAT" - v tabulce růstu Sindičky a Vory najdete pro představu reálné hodnoty přírůstků. Pokud želvě nepřibere např. za měsíc nic a navíc vidíte, že špatně žere, rozhodně se poraďte s veterinářem. Pokud sledujete i jiné příznaky nemoci, poraďte se dříve.

Jinak ještě jedna věc - když žere jen pár gamarusů (to není žádná výživa) a granule nechce, zkoušejte hlavně biologické krmivo - hlavně ryby a patentky - ty tak nejlépe přijímají. Můžete zkusit samozřejmě i jiné druhy krmiva. Je totiž možné, že mládě nebylo řádně rozkrmeno a mnoho druhů krmiva nezná. Je ale potřeba to dohnat.

Odpovědět

—————

Datum: 05.07.2012

Vložil: Jakub

Titulek: Vorona

Máš tady někde fotky toho otoku?

Odpovědět

—————

Datum: 10.07.2012

Vložil: Elsa

Titulek: Re: Vorona

V kapitole "O ZDRAVÍ A NEMOCECH" je fotografie oteklé Sabiny při zadržené snůšce (pohled zespoda). V kartě Vorony na poslední fotografii v sérii (před Příběhem) to je taky trochu vidět (pohled z boku)

Odpovědět

—————

Datum: 30.06.2012

Vložil: milan Ž.

Titulek: Poděkování

Dík za práci kterou jsi věnovala těmto stránkám a za užitečné RADY a SKUŠENOSTI. Poklona a smekám "klobouk".

Odpovědět

—————

Datum: 28.06.2012

Vložil: Milan

Titulek: Žilinský

Pěkně udělány stránky na kterých jsem našel potřebné zajímavé informace. Moc děkuji. Našel jsem podruhé vajíčka, tak jsem je patřičně zaopatřil. Teď jen počkat patřičné dny a pak se UVIDÍ :-)

Odpovědět

—————

Datum: 02.07.2012

Vložil: Elsa

Titulek: Re: Žilinský

Moc děkuju za uznání. Jsem nadšená, že stránky fungují přesně, jak mají. Držím moc palce, ať se Vám vyloupnou zdravá želvátka. Určitě sem dejte vědět!:-)

Odpovědět

—————

Datum: 13.03.2012

Vložil: Radek

Titulek: Poděkování

Milá Eliško,
Vaše stránky již pročítám druhým dnem a jsem velice potěšen, že jste tyto stránky vytvořila a touto formou se dělíte o své cenné zkušenosti s chovem.
Přeji Vám i želvičkám hodně úspěchů v životě.

Odpovědět

—————