Moje zvířata - představení

V současné době (leden 2023) nejsou žádná mláďata k zamluvení, ani k odběru.

 

Ve složkách vpravo naleznete záznamy o všech klapavkách, které mi prošly rukama. Každá má svou stránku (kartu) s pořadovým číslem podle toho, jak jsem se s nimi postupně setkávala. Pořadová čísla mláďat jsou pak uvedena přímo v kartě.

Karty jsou řazeny ve skupinách - Základní skupina a Mláďata z roku "20XX". V Základní skupině jsou ty klapavky, které mám doma a nebo jsou rodičem (Simon) - najdete tam rodiče všech mláďat a další 2 želvy. V dalších složkách jsou pak řazena mláďata podle let, kdy přišla na svět. Každá karta nese jméno jedné želvy a najdete v ní jak stručné informace o tomto jedinci, tak několik jeho fotografií.

Donedávna jsem odchovávala mláďata od tří párů: prvního rodičovského (Sabina a Samuel), druhého, sestaveného z jejich syna a nepříbuzné samičky (Livie a Simon) a třetího páru, sestaveného z první dcery rodičovského páru a nepříbuzného samečka (Sindička a Robie). V červnu roku 2020 jsem se ovšem po deseti letech rozloučila se Simonem a druhý pár se tak rozpadl. Nicméně Livie se může pářit s Robiem a toto páření do budoucna považuji za velice žádoucí, protože tak se zrodí mláďata zcela nepříbuzná s mojí S-linií.

Základní skupinu, kterou chovám doma nyní (prosinec 2020) tvoří 6 klapavek - dva přetrvávající páry: Sabina a Samuel, a Sindička s Robiem. Z druhého páru u mě zůstává samice Livie a dále chiméra Sajani. Najdete zde ale nadále i kartu Simona, který je otcem mnoha mláďat, a kartu Vory, samičky, která měla být druhou chovnou, ale v roce 2012 bohužel uhynula na svou první snůšku.

A pak jsou tu proměnlivé skupiny mláďat, které počet klapavek v domácnosti navyšují a zase snižují, podle toho, jak se klubou a odchází do nových domovů. Celkem se v mém chovu vylíhlo od roku 2009 do zimy 2020 134 živých klapavčat celkem od tří samic. Drtivá většina jich našla svůj domov mezi vámi, milovníky těchto krásných a zvídavých želviček. (Ty ostatní jsem si nechala já :-))

49 odchovaných mláďat má určené pohlaví - ať už byla určena u mě, nebo u nového majitele. Pokud u mláďat v kartách chybí údaj o pohlaví (zapsáno "pohlaví zatím neurčené"), nedostala jsem od jejich nových majitelů informaci.

S poměrem pohlaví u 49 dosud určených odchovaných mláďat se to má následovně:

26 krásných samečků, 23 neméně krásných samiček.

SAMEČCI SAMIČKY
Sirion Sindička
Saník Safira
Simon Sadža
Saly Sagi
Sarabi Sofie
Sedit Sajani
Sarin Sabiana
Sjoa Saleha
Saklawi Laura
Savana (Arnie) Sievera
Samara Livora
Siren Sien (Žofie)
Silk (Jamie) Lipka (Nicki)
Sirael (Oliver) Leseda
Lindor Reny
Synga Lapua
Salvi Lena
Ramon Súlima
Revenan Serafin
Rafael Lerida (Sirael)
Rían Ryan
Rael Subira
Sula Sviga
Saledo  
Ragon  
Samura  

Pohlaví je u klapavek poznatelné nejdříve tak kolem sedmého měsíce věku, ale "na jistotu" spíše později. Běžný hobby chovatel by se mohl začít o pohlaví své klapavky zajímat cca kolem jejího 1. roku života - a už by to měl s pomocí těchto stránek poznat. Konkrétní znaky a fotografie můžete najít zde v kapitole "O CHOVU" a podkapitole "O ODCHOVU" cca v první třetině článku.

BYLO BY MOC MILÉ, KDYBY MI NOVÍ MAJITELÉ NAPSALI, CO SE VYKLUBALO ZA POHLAVÍ U DOSUD NEURČENÝCH ŽELVIČEK (JAKMILE SE TO UKÁŽE), ABYCH MOHLA DÁL POSTUPNĚ TVOŘIT STATISTIKU :-)

Děkuji.

Máte-li zájem chovat klapavku obecnou, bude mi ctí, vyberete-li si z mláďat Sabiny a Samuela, Livie a Simona nebo Sindičky a Robieho. Jména mláďat začínají buď na "S", na "L" nebo na "R". Rodiči "S" mláďat jsou Sabina a Samuel, rodiči "L" mláďat jsou Livie a Simon a rodiči "R" mláďat jsou Sindička a Robie.

Vyberete-li si mládě, stačí mi napsat mail. Info o konkrétní nabídce mláďat najdete buď zde nahoře, nebo ten samý text v kapitole "NABÍDKA, POPTÁVKA".

 

Kde všude zatím žijí mé odchované želvičky?

Stav: říjen 2014:

  • Celkem odešlo z mého chovu do světa 51 klapavek obecných do 25 měst. O jednom mláděti mám zprávu, že bohužel umřelo. Ze zbývajících 50 žije:
  • 49 ks v České Republice, z toho 9 v Praze, 3 v Hradci Králové a v Brně, po 2 želvičkách je ve 12 městech: v Příbrami, v Borotíně u Tábora, v Jablonci nad Nisou, v Tovačově, ve Vrchlabí, v Karviné, ve Vraclavi u Vysokého Mýta, v Zábřehu na Moravě, v Blansku, v Pardubicích, v Kamenici a v Kladně. V ostatních 8 městech je po jedné želvičce (Louny, Velké Popovice, Roztoky u Prahy, Kladno, Kolín, Litvínov, Ostrava, Bojkovice).
  • 1 ks v Německu (město Kamenz)
  • 1 ks v Holandsku
Na odkazu níže najdete interaktivní mapu rozmístění mých chovanců po České republice (nezobrazují se 2 zahraniční želvy). Mapku si můžete přiblížit a po kliknutí na vybranou bublinu se vám zobrazí, která želva tam bydlí, kdy se u mě narodila a kdy odešla do svého nového bydliště.
 
Zelené bubliny mají mláďata, která odešla v roce 2011,
oranžové v roce 2012,
modré 2013 a
červené v roce 2014.
 
Jen nemyslete - já jsem techniku stále ještě nepokořila - za tuto mapku děkuji milému a technicky zdatnému chovateli klapavek kýlnatých panu Kamilu Kotrnetzovi, který velice iniciativně a zcela dobrovolně mapku vytvořil :-)
(A mimochodem - shání kýlnatého samečka... kdybyste někdo o nějakém věděl...)
 

 

Toto je moje původní mapka (ještě neaktualizovaná o mláďata z roku 2014). Ubohý sken papírového originálu :-)

V diskusi níže můžete "drbat" moje želvy. (A na Sajanku buďte hodní - ona za nic nemůže).


Diskusní téma: Chované klapavky obecné

Datum: 21.03.2012

Vložil: milena

Titulek: Re: Re: Re: Re: mládě

Tak snad to dobře dopadne....Držím palce.

Odpovědět

—————

Datum: 08.03.2012

Vložil: Hanka

Titulek: mládata

Tak už jsou miminka na světě?

Odpovědět

—————

Datum: 10.03.2012

Vložil: Elsa

Titulek: Re: mládata

Ještě ani dírka:-) Kontroluji dvakrát denně, ale stále se jim nechce. Dnes je 79. den inkubace. Jsou pořád v normě, ale na vyšší hranici. Snad už brzy vylezou.

Odpovědět

—————

Datum: 10.03.2012

Vložil: hanka

Titulek: Re: Re: mládata

No tak to jsem fakt zvědavá,kdy se vylíhnou...

Odpovědět

—————

Datum: 04.03.2012

Vložil: Beatka

Titulek: hjkjk

A za kolik byste prodala želvičku??

Odpovědět

—————

Datum: 07.03.2012

Vložil: Elsa

Titulek: Re: hjkjk

Za malé mládě 375 Kč, čím větší, tím dražší. Určené roční jsou za 600. Ve zverimexu ovšem stojí i mladé neurčené kolem šesti, sedmi set.

Odpovědět

—————

Datum: 27.01.2012

Vložil: Milena

Titulek: Zelvicky

Dobry den,máte krásné želvičky,Skoda,že tak daleko...

Odpovědět

—————

Datum: 07.02.2012

Vložil: Elsa

Titulek: Re: Zelvicky

Dobrý den. Nic není daleko. Máte-li zájem o želvičku, povězte, odkud jste a dopravu vymyslíme. Mám želvu i v Německu a Holandsku:-)

Odpovědět

—————

Datum: 11.02.2012

Vložil: beata

Titulek: Re: Re: Zelvicky

Moc se mi líbí vaše želvičky a závidím vám . Já mám také jednu , ale chtěla bych svůj chov rozšířit . Bohužel je mi teprve deset ,ale díky vašem stránkám se o ní (doufejme) dobře starám :) .

Odpovědět

—————


Přidat nový příspěvek