Nabídka - poptávka

Zde bych v první řadě chtěla nabídnout svá odchovaná mláďata klapavek těm, které tyto želvičky zaujaly a chtěli by si takovou domů pořídit. Zde najdete aktuální nabídku mláďat, která můžete mít. Bližší informace o nich a fotografie najdete výše v sekci "MOJE ZVÍŘATA - PŘEDSTAVENÍ".

V současné době (leden 2023) nemám žádná mláďata k zamluvení, ani k odběru.

 

Připomínám, že klapavky jsou vodní, přesněji bahenní, či brodivé želvičky. Chováme je v akvateráriích, tedy ve vodě. Pokud máte zájem spíše o suchozemskou želvičku, potom přejděte sem: www.spokojena-zelva.cz/nabidka-zelvat/

Co se týká určení CENY za mé želvičky klapavky - já zatím koupila jediné klapavčí mládě - a to Voronu dne 29. 9. 2009. Tehdy stála mladá klapavka obecná v českém zverimexu 534 Kč. V lednu 2012 jsem viděla cenu 675 Kč za mládě klapavky obecné. Na zahraničním trhu se cena za klapavčí mládě pohybuje průměrně mezi 15 - 20 eury za zviřátko, čím starší zvíře, tím je cenněnější, nejdražší jsou jedinci s určeným pohlavím - zejména samci. Můj Sirion byl prodán na holandské burze na 30 euro (cca 750 Kč), za Draka (Saníka) mi zaplatil jeho nový německý majitel 800 Kč. To jen pro Vaši představu.

Moje cena za neurčené mládě byla po celých 10 let, co želvátka prodávám, 375 Kč.

Od roku 2021 bude neurčené klapavčí mládě z mého chovu stát 400 Kč.

Dřívě jsem měla dané i ceny za starší a určená zvířata, ale vzhledem k tomu, že už několik let se nestalo, že by mi mláďata zůstala doma až do určení pohlaví (byla zájemci vyžádána dříve), tyto navržené ceny s účinností od října 2020 ruším. V případě budoucího prodeje starší určené želvy se bude cena domlouvat individuálně.

 

Možná si ale budete chtít koupit klapavčí mládě jinde - třeba na nějaké akva-tera burze nebo z nějakého zverimexu. Pak byste ale měli vědět, jak poznáte mládě, které je rozkrmené a připravené do života - jaké vám tedy s velkou pravděpodobností přežije. I já se občas mihnu na nějaké burze a viděla jsem tam mládata, která rozhodně připravená nebyla. Byla to mláďata stará sotva pár dní, skoro jistě nerozkrmená, kolikrát neměla ještě ani zavřený pupík. Takové želvě má u nového majitele jen malou naději na přežití. Ale možná se ptáte:

Jak poznám "rozkrmené" a "připravené" klapavčí mládě, když si vybírám svou první želvičku a nemám žádné srovnání?

Tuto otázku mi položil jeden zájemce o želvátko a já se mu to snažila po telefonu vysvětlit. Ale narazila jsem na nedostatečnost své slovní zásoby. To se prostě musí vidět. Napadlo mě, že by bylo dobré ten rozdíl zde ukázat.

Tak tedy:

1. pro odběr "zralé" mládě má samozřejmě dávno zcelené břísko - na plastronu nenajdete ani stopu po pupečníku. Ale ne vždy můžete nabízená mláďata na burze či v obchodě otáčet.

2. pro odběr "zralé" mládě samo, dychtivě a už nějaký ten pátek baští. Ale to taky na první pohled nepoznáte, když mládě zrovna není krmeno.

3. pro odběr "zralé" mládě má ale už "roztažené" štítky na karapaxu. A to je to, čím se řídit bezpečně můžete. Když se mládě už nějakou dobu svědomitě krmí, tak štítky začnou po obvodu růst a nová tkáň je světlejší, než ta původní, co si želvě přineslo z vejce. Vypadá to na první pohled jakoby se štítky "oddalovaly" od sebe. A na původně jednolitě černém krunýři se objeví světlé "švy" mezi štítky a kresba štítků vystoupí.

Podívejte se na fotografie. Na následující vidíte mládě rozkrmené (staré 5 týdnů) a vedle mládě nerozkrmené, čerstvé, které je na světě první den. Rozdíl je patrný na první pohled.

OBR 173: Mládě rozkrmené a nerozkrmené. To, které má viditelnou kresbu, je rozkrmené, 5 týdnů staré (Rueg, *31. 08. 2016). To úplně černé je čerstvě vylíhlé, nerozkrmené (Ryan, *07. 10. 2016). Datum pořízení fotografie: 07. 10. 2016 © Eliška Nejedlá 2016

A aby to bylo úplně jasné, podívejte se ještě na detailnější obrázky:

OBR 174: Čerstvé, nerozkrmené mládě - černé, kresba mezi štítky ještě není vidět, mládě ještě nemělo čas povyrůst © Eliška Nejedlá 2016

OBR 175: Pět týdnů staré rozkrmené mládě - kresba mezi štítky už vystoupila, štítky se "oddalují" - mládě roste © Eliška Nejedlá 2016

Teď už byste to správně "připravené" mládě měli v obchodě či na burze poznat :-)

Rozkrmenému mláděti na fotografiích je 5 týdnů. Váží v této době 7,6 gramů versus 3,5 gramů u vyfoceného jednodenního mláděte.

Podotýkám, že ode mě vždycky dostanete mládě plně rozkrmené a připravené ve věku 8 týdnů (a více).

***

 

V druhé (ale neposlední) řadě je zde místo pro další nabízející / poptávající hobby chovatele. Chtěli byste želvu, nebo jiného terarijního či akvarijního živočicha? Potřebujete nějaké chovatelské potřeby? Potřebujete se na něco zeptat ostatních?

V "diskusi" níže můžete kliknutím na "přidat nový příspěvek" vložit svou nabídku či poptávku.


Nabídka - poptávka

Datum: 12.10.2017

Vložil: Mirka

Titulek: Klapavka obecná

Nabízím samičku dospělé klapavky. Cena dohodou. Tel.č. 607247656 děkuji za nabídky.

Odpovědět

—————

Datum: 06.04.2017

Vložil: Dusan Sivak

Titulek: Dospely samec

Dobry den. Mam vazny zaujem o kupu samca Klopavky pizmovej (obecnej). Moj email: dusansivak.ds@gmail.com. budem velmi vdacny za akukolvek ponuku, pripadne informaciu. Dakujem

Odpovědět

—————

Datum: 18.03.2017

Vložil: Jiří

Titulek: Karands

Koupím klapavku .Brno.. karandy@seznam.cz

Odpovědět

—————

Datum: 08.02.2017

Vložil: Andrea

Titulek: Koupim klapavku

Dobry de,Kdo by daroval nebo prodal klapavku obecnou,měla byvh zájem jen Brno.email:fufina222@seznam.cz

Odpovědět

—————

Datum: 05.02.2017

Vložil: Lida

Titulek: Koupím Klapavky obecné

Dobrý den. Koupím mladé klapavky obecné (do 1 roku). Nejraděj Brno a okolí, Vyškov a okolí. Děkuji za nabídku.

Odpovědět

—————

Datum: 05.02.2017

Vložil: Lida

Titulek: Re: Koupím Klapavky obecné

můj email. lidus2000@seznam.cz

Odpovědět

—————

Datum: 13.01.2017

Vložil: N.

Titulek: Daruje nekdo vodni zelvu

Daruje nekdo zdravou,dospelou vodni zelvicku? Nejlepe klapavku obecnou,dekuji. Plzen. Tel.607 519 225.

Odpovědět

—————

Datum: 09.01.2017

Vložil: Jana

Titulek: Samička-Klapavka

Sháním 2a více letou samičku klapavky Obecné

Odpovědět

—————

Datum: 23.01.2017

Vložil: Iva Cominová

Titulek: Re: Samička-Klapavka

Dobrý den, mám samicku klapavky pizmove. Nevim její přesný věk, ale mám ji doma uz 3 roky. Jsem z Brna, budu ráda když se ozvete. Mail ivosek1310@gmail.com. hezký den, iva Cominová

Odpovědět

—————

Datum: 09.01.2017

Vložil: Jiří Minařík

Titulek: Klapavka Obecná

Dobrý den,sháníme mladého samečka Klapavky obecné,nejlépe z okolí Kolín,Přelouč ale nevadí i dál

Odpovědět

—————


Přidat nový příspěvek