Nabídka - poptávka

Zde bych v první řadě chtěla nabídnout svá odchovaná mláďata klapavek těm, které tyto želvičky zaujaly a chtěli by si takovou domů pořídit. Zde najdete aktuální nabídku mláďat, která můžete mít. Bližší informace o nich a fotografie najdete výše v sekci "MOJE ZVÍŘATA - PŘEDSTAVENÍ".

V současné době (leden 2023) nemám žádná mláďata k zamluvení, ani k odběru.

 

Připomínám, že klapavky jsou vodní, přesněji bahenní, či brodivé želvičky. Chováme je v akvateráriích, tedy ve vodě. Pokud máte zájem spíše o suchozemskou želvičku, potom přejděte sem: www.spokojena-zelva.cz/nabidka-zelvat/

Co se týká určení CENY za mé želvičky klapavky - já zatím koupila jediné klapavčí mládě - a to Voronu dne 29. 9. 2009. Tehdy stála mladá klapavka obecná v českém zverimexu 534 Kč. V lednu 2012 jsem viděla cenu 675 Kč za mládě klapavky obecné. Na zahraničním trhu se cena za klapavčí mládě pohybuje průměrně mezi 15 - 20 eury za zviřátko, čím starší zvíře, tím je cenněnější, nejdražší jsou jedinci s určeným pohlavím - zejména samci. Můj Sirion byl prodán na holandské burze na 30 euro (cca 750 Kč), za Draka (Saníka) mi zaplatil jeho nový německý majitel 800 Kč. To jen pro Vaši představu.

Moje cena za neurčené mládě byla po celých 10 let, co želvátka prodávám, 375 Kč.

Od roku 2021 bude neurčené klapavčí mládě z mého chovu stát 400 Kč.

Dřívě jsem měla dané i ceny za starší a určená zvířata, ale vzhledem k tomu, že už několik let se nestalo, že by mi mláďata zůstala doma až do určení pohlaví (byla zájemci vyžádána dříve), tyto navržené ceny s účinností od října 2020 ruším. V případě budoucího prodeje starší určené želvy se bude cena domlouvat individuálně.

 

Možná si ale budete chtít koupit klapavčí mládě jinde - třeba na nějaké akva-tera burze nebo z nějakého zverimexu. Pak byste ale měli vědět, jak poznáte mládě, které je rozkrmené a připravené do života - jaké vám tedy s velkou pravděpodobností přežije. I já se občas mihnu na nějaké burze a viděla jsem tam mládata, která rozhodně připravená nebyla. Byla to mláďata stará sotva pár dní, skoro jistě nerozkrmená, kolikrát neměla ještě ani zavřený pupík. Takové želvě má u nového majitele jen malou naději na přežití. Ale možná se ptáte:

Jak poznám "rozkrmené" a "připravené" klapavčí mládě, když si vybírám svou první želvičku a nemám žádné srovnání?

Tuto otázku mi položil jeden zájemce o želvátko a já se mu to snažila po telefonu vysvětlit. Ale narazila jsem na nedostatečnost své slovní zásoby. To se prostě musí vidět. Napadlo mě, že by bylo dobré ten rozdíl zde ukázat.

Tak tedy:

1. pro odběr "zralé" mládě má samozřejmě dávno zcelené břísko - na plastronu nenajdete ani stopu po pupečníku. Ale ne vždy můžete nabízená mláďata na burze či v obchodě otáčet.

2. pro odběr "zralé" mládě samo, dychtivě a už nějaký ten pátek baští. Ale to taky na první pohled nepoznáte, když mládě zrovna není krmeno.

3. pro odběr "zralé" mládě má ale už "roztažené" štítky na karapaxu. A to je to, čím se řídit bezpečně můžete. Když se mládě už nějakou dobu svědomitě krmí, tak štítky začnou po obvodu růst a nová tkáň je světlejší, než ta původní, co si želvě přineslo z vejce. Vypadá to na první pohled jakoby se štítky "oddalovaly" od sebe. A na původně jednolitě černém krunýři se objeví světlé "švy" mezi štítky a kresba štítků vystoupí.

Podívejte se na fotografie. Na následující vidíte mládě rozkrmené (staré 5 týdnů) a vedle mládě nerozkrmené, čerstvé, které je na světě první den. Rozdíl je patrný na první pohled.

OBR 173: Mládě rozkrmené a nerozkrmené. To, které má viditelnou kresbu, je rozkrmené, 5 týdnů staré (Rueg, *31. 08. 2016). To úplně černé je čerstvě vylíhlé, nerozkrmené (Ryan, *07. 10. 2016). Datum pořízení fotografie: 07. 10. 2016 © Eliška Nejedlá 2016

A aby to bylo úplně jasné, podívejte se ještě na detailnější obrázky:

OBR 174: Čerstvé, nerozkrmené mládě - černé, kresba mezi štítky ještě není vidět, mládě ještě nemělo čas povyrůst © Eliška Nejedlá 2016

OBR 175: Pět týdnů staré rozkrmené mládě - kresba mezi štítky už vystoupila, štítky se "oddalují" - mládě roste © Eliška Nejedlá 2016

Teď už byste to správně "připravené" mládě měli v obchodě či na burze poznat :-)

Rozkrmenému mláděti na fotografiích je 5 týdnů. Váží v této době 7,6 gramů versus 3,5 gramů u vyfoceného jednodenního mláděte.

Podotýkám, že ode mě vždycky dostanete mládě plně rozkrmené a připravené ve věku 8 týdnů (a více).

***

 

V druhé (ale neposlední) řadě je zde místo pro další nabízející / poptávající hobby chovatele. Chtěli byste želvu, nebo jiného terarijního či akvarijního živočicha? Potřebujete nějaké chovatelské potřeby? Potřebujete se na něco zeptat ostatních?

V "diskusi" níže můžete kliknutím na "přidat nový příspěvek" vložit svou nabídku či poptávku.


Nabídka - poptávka

Datum: 18.05.2021

Vložil: Lenka

Titulek: klapavka obecná

Dobrý den, sháním klapavku obecou - samičku, 2-3 roky starou.

Odpovědět

—————

Datum: 15.01.2021

Vložil: Tereza Žáčková

Titulek: Koupím mládě klapavky

Dobrý den,
ráda bych koupila mládě klapavky. Poradíte, kam se obrátit? Děkuji.

termot (et) centrum.cz

Odpovědět

—————

Datum: 25.12.2020

Vložil: Helena

Titulek: Klapavka obecna

Dobry den, shanim mladatko, kde hledat? Dekuji
h.kindlova@seznam.cz

Odpovědět

—————

Datum: 25.07.2020

Vložil: Silvie

Titulek: Shanim

Hezký den koupím mládě klapavky okolí Ostrava prosím na meil silvadurecova@seznam.cz

Odpovědět

—————

Datum: 02.05.2020

Vložil: Eliška Z.

Titulek: Sháním

Dobrý den, sháním mláďátka klapavek. Nenabízí někdo? Děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 21.04.2020

Vložil: Adriana

Titulek: .

Sháním miminka klapavek obecných konkrétně holky děkuju za odpověď

Odpovědět

—————

Datum: 26.01.2020

Vložil: Roman

Titulek: Poptávka

Ahoj, nejsou náhodou v současné době k dispozici nějaké mláďata klapavek? Díky.

Odpovědět

—————

Datum: 26.01.2020

Vložil: Roman

Titulek: Re: Poptávka

rasila@centrum.cz

Odpovědět

—————

Datum: 08.12.2019

Vložil: Evi Čka

Titulek: Hledám

Dobrý den, hledám někoho, kdo by měl doma či ve zverimexu 2 Klapavky obecné.. případně se ozvi na mail - evushe13@seznam.cz

Odpovědět

—————

Datum: 18.09.2019

Vložil: Martin

Titulek: prodám 4 klapavky

asi jeden samec a tři samice, stáří 3 roky
pouze kompletní skupinu. 2000,-

Odpovědět

—————


Přidat nový příspěvek