O druhu sternotherus odoratus

V následujících kapitolách jsem se pokusila shrnout informace o druhu, kterým se tyto stránky zabývají. Většina informací, které zde najdete, je citována z veřejně dostupných zdrojů. Jedná se tedy o jakousi prostou literární rešerši. Předem upozorňuji, že nejde o vědeckou práci ani anatomickou či fylogenetickou studii. "Učebnicové informace" srovnávám s vlastní praxí a používám k tomu (až na jeden případ) i vlastní fotodokumentaci. Citované zdroje se z větší části věnují želvám obecně, bez ohledu na jejich bližší zařazení. Já se ale zaměřila na bahenní želvy, mezi které se klapavka obecná řadí, a informace týkající se především této skupiny jsem zde použila. Hledáte-li tedy kompletní odbornou "želví učebnici", zde ji nenajdete. Ale zajímáte-li se o druh sternotherus odoratus, měli byste zde nalézt jednoduchý přehled základních poznatků o něm.

U všech témat o chovu, které naleznete dále, jsou diskuse, kam můžete psát své postřehy a příspěvky. Nemyslím, že k poznatkům o druhu, které jsou rozdělené do čtyř kapitol, jsou diskuse nezbytné (co je psáno, to je dáno), ale pokud někdo touží se vyjádřit i k těmto tématům, má možnost níže na této stránce - v jedné souhrnné diskusi ke kapitolám "obecně o druhu st. odoratus".


Diskusní téma: Druh klapavka obecná (Sternotherus odoratus)

Datum: 24.07.2015

Vložil: lenka

Titulek: jak zjistim stáří klapavky obecné

Dobrý den dcera dostala maličkou klapavku obecnou a vůbec netušim kolik jí může být

Odpovědět

—————

Datum: 20.11.2013

Vložil: neo029

Titulek: diky za vyborne a vycerpavajici info

- o techto vodnich zelvach...
- procetl jsem vice zdroju a tyto klapavky jsou tedy asi nejmensi vodni zelvy bezne sehnatelne v CR ze? :-)

Odpovědět

—————

Datum: 22.11.2013

Vložil: Elsa

Titulek: Re: diky za vyborne a vycerpavajici info

Díky za pochvalu:-) Sternotherus minor minor by měl být o trochu menší. Našla jsem, že dospělí jedinci mají cca 8 cm délku karapaxu a hmotnost kolem maxima 140 g. Samice St. odoratus mohou mít kolem maxima 200 g, ale i 140 gramové samice už kladou vejce.

Odpovědět

—————

Datum: 30.06.2012

Vložil: Milan žilinský

Titulek: :-)

Ahoj :-)
Také se mi tyto želvičky zalíbily. Vyhlédl jsem si je v ZOOprodejně u známeho. V tomto roce jsem také navštívil o dovolené řecký ostrov Zakynthos. Tam se dají v moři spatřit mořské želvy. Já jsem prozatím to štěstí neměl, ale naši spolubydlící na hotelu nám nahlásili že je v naší zátoce, jedno odpoledne, asi hodinu pozorovali :-)
Tak od té doby mi dělají doma společnost i KLAPAVY obecné. V současné době už je mám třetí rok. Od té doby mi podruhé snesli vajíčka. Jen tak do vody. Doteď jsem jim neposkytl nádobku s pískem na kladení. Před dvěma dny je to podruhé, kdy jsem našel snesená vajíčka. Tak jesm si vyhledal tuto stránku a jsem rád, že tady tak pěkně popisujete své zkušenosti s ODCHOVEM. Uložil jsem tedy vajíčka do písku pod kryt ovětlení AKVÁRIA a jsem zvědal co se z nich vyklube. Malé želvičky mi připadají velice roztomilé. Potom se OZVU. Ahoj

Odpovědět

—————

Datum: 10.07.2012

Vložil: Elsa

Titulek: Re: :-)

Tak to jsem zvědavá, zda se vyklubou. Hlavně ať nevyschnou (neumím si představit Vaše uložení pod krytem osvětlení). A určitě dejte vědět, jak to dopadlo:-)

Odpovědět

—————

Datum: 13.09.2014

Vložil: hglfgm

Titulek: vdherh

hmkfkhg hh

Odpovědět

—————


Přidat nový příspěvek