Moje zvířata - představení

V současné době (stav k 15. 09. 2020) jsou zamluvena všechna mláďata vylíhlá v létě 2020. Další mláďata momentálně neočekávám.

Ve složkách vpravo naleznete záznamy o všech klapavkách, které mi prošly rukama. Každá má svou stránku (kartu) s pořadovým číslem podle toho, jak jsem se s nimi postupně setkávala. Pořadová čísla mláďat jsou pak uvedena přímo v kartě.

Karty jsou řazeny ve skupinách - Základní skupina a Mláďata z roku "201X". V Základní skupině jsou ty klapavky, které mám doma stále - najdete tam rodiče všech mláďat a další 2 želvy. V dalších složkách jsou pak řazena mláďata podle let, kdy přišla na svět. Každá karta nese jméno jedné želvy a najdete v ní jak stručné informace o tomto jedinci, tak několik jeho fotografií.

Základní skupinu, kterou chovám doma, nyní (únor 2017) tvoří 7 klapavek - tři páry: první rodičovský pár (Sabina a Samuel), druhý pár sestavený z jejich syna a nepříbuzné samičky (Livie a Simon), třetí pár sestavený z první dcery rodičovského páru a nepříbuzného samečka (Sindička a Robie). Dále u mě zůstává chiméra Sajani. Najdete zde i kartu Vory, samičky, která měla být druhou chovnou, ale bohužel uhynula na svou první snůšku.

A pak jsou tu proměnlivé skupiny mláďat, které počet klapavek v domácnosti navyšují a zase snižují, podle toho, jak se klubou a odchází do nových domovů. V roce 2013 se vylíhlo 22 mláďat, v roce 2014 bylo dokonce 40 vajíček, ale vinou záhadného odumírání plodů těsně před vyklubáním bylo mláďat nakonec jen 18, v roce 2015 bylo ze 41 vajec od tří samic 29 živých mláďat a v roce 2016 se narodilo 11 mláďat od dvou samic - více vajíček bylo ten rok z několika důvodů neoplozených.

Celkem se v mém chovu vylíhlo od roku 2009 do podzimu 2018 122 živých klapavčat celkem od tří samic. Drtivá většina jich našla svůj domov mezi vámi, milovníky těchto krásných a zvídavých želviček. (Ty ostatní jsem si nechala já :-))

46 odchovaných mláďat má určené pohlaví - ať už byla určena u mě, nebo u nového majitele. Pokud u mláďat v kartách chybí údaj o pohlaví (zapsáno "pohlaví zatím neurčené"), nedostala jsem od jejich nových majitelů informaci.

S poměrem pohlaví u 46 dosud určených odchovaných mláďat se to má následovně:

25 krásných samečků, 21 neméně krásných samiček.

SAMEČCI SAMIČKY
Sirion Sindička
Saník Safira
Simon Sadža
Saly Sagi
Sarabi Sofie
Sedit Sajani
Sarin Sabiana
Sjoa Saleha
Saklawi Laura
Savana (Arnie) Sievera
Samara Livora
Siren Sien (Žofie)
Silk (Jamie) Lipka (Nicki)
Sirael (Oliver) Leseda
Lindor Reny
Synga Lapua
Salvi Lena
Ramon Súlima
Revenan Serafin
Rafael Lerida (Sirael)
Rían Ryan
Rael  
Sula  
Saledo  
Ragon  

Pohlaví je u klapavek poznatelné nejdříve tak kolem sedmého měsíce věku, ale "na jistotu" spíše později. Běžný hobby chovatel by se mohl začít o pohlaví své klapavky zajímat cca kolem jejího 1. roku života - a už by to měl s pomocí těchto stránek poznat. Konkrétní znaky a fotografie můžete najít zde v kapitole "O CHOVU" a podkapitole "O ODCHOVU" cca v první třetině článku.

BYLO BY MOC MILÉ, KDYBY MI NOVÍ MAJITELÉ NAPSALI, CO SE VYKLUBALO ZA POHLAVÍ U DOSUD NEURČENÝCH ŽELVIČEK (JAKMILE SE TO UKÁŽE), ABYCH MOHLA DÁL POSTUPNĚ TVOŘIT STATISTIKU:-) Data ještě chybí u následujících (nyní už jistě poznatelných) želviček:

z roku 2011: SAGARA

z roku 2012: SIMEON, SAJURI, SASAKI, SAKURA

z roku 2013: SABUA, SORAJA, SOLARIS, SOLAN, LADA, SOŇA, LEON

z roku 2014: RAIN, LAVALET, RAŠA, RAVEN, LEPI, LARION

z roku 2015: skoro u všech, kromě RAEL, SÚLIMA, SALEDA

DĚKUJI!

Máte-li zájem chovat klapavku obecnou, bude mi ctí, vyberete-li si z mláďat Sabiny a Samuela, Livie a Simona nebo Sindičky a Robieho. Jména mláďat začínají buď na "S", na "L" nebo na "R". Rodiči "S" mláďat jsou Sabina a Samuel, rodiči "L" mláďat jsou Livie a Simon a rodiči "R" mláďat jsou Sindička a Robie.

Vyberete-li si mládě, stačí mi napsat mailík :-) Konkrétní nabídku momentálně nezamluvených mláďat najdete buď zde nahoře, nebo ten samý text v kapitole "NABÍDKA, POPTÁVKA".

 

Kde všude zatím žijí mé odchované želvičky?

Stav: říjen 2014:

  • Celkem odešlo z mého chovu do světa 51 klapavek obecných do 25 měst. O jednom mláděti mám zprávu, že bohužel umřelo. Ze zbývajících 50 žije:
  • 49 ks v České Republice, z toho 9 v Praze, 3 v Hradci Králové a v Brně, po 2 želvičkách je ve 12 městech: v Příbrami, v Borotíně u Tábora, v Jablonci nad Nisou, v Tovačově, ve Vrchlabí, v Karviné, ve Vraclavi u Vysokého Mýta, v Zábřehu na Moravě, v Blansku, v Pardubicích, v Kamenici a v Kladně. V ostatních 8 městech je po jedné želvičce (Louny, Velké Popovice, Roztoky u Prahy, Kladno, Kolín, Litvínov, Ostrava, Bojkovice).
  • 1 ks v Německu (město Kamenz)
  • 1 ks v Holandsku
Na odkazu níže najdete interaktivní mapu rozmístění mých chovanců po České republice (nezobrazují se 2 zahraniční želvy). Mapku si můžete přiblížit a po kliknutí na vybranou bublinu se vám zobrazí, která želva tam bydlí, kdy se u mě narodila a kdy odešla do svého nového bydliště.
 
Zelené bubliny mají mláďata, která odešla v roce 2011,
oranžové v roce 2012,
modré 2013 a
červené v roce 2014.
 
Jen nemyslete - já jsem techniku stále ještě nepokořila - za tuto mapku děkuji milému a technicky zdatnému chovateli klapavek kýlnatých panu Kamilu Kotrnetzovi, který velice iniciativně a zcela dobrovolně mapku vytvořil :-)
(A mimochodem - shání kýlnatého samečka... kdybyste někdo o nějakém věděl...)
 

 

Toto je moje původní mapka (ještě neaktualizovaná o mláďata z roku 2014). Ubohý sken papírového originálu :-)

V diskusi níže můžete "drbat" moje želvy. (A na Sajanku buďte hodní - ona za nic nemůže).


Diskusní téma: Chované klapavky obecné

Datum: 06.01.2013

Vložil: Milan Žilinský

Titulek: Prodám samečka klapavky

Sameček má 3 roky je dosti velký. To je důvod proč chci prodat nehodí se k mé semičce která je menší a utlačuje jí. Dodám fotografie v případě zájmu. :-)

Odpovědět

—————

Datum: 07.01.2013

Vložil: Eliška

Titulek: Re: Prodám samečka klapavky

Dobrý den. Mohl byste tedy prosím poslat fotky? A kolik byste si za něj řekl? Děkuji.

Odpovědět

—————

Datum: 27.01.2013

Vložil: Hanka Gabrielová

Titulek: Re: Prodám samečka klapavky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli ještě prodáváte toho samečka, já mám totiž 3 samičky a samečka zoufale sháním už nějakou dobu, tak prosím prosím dejte kdyžtak vědět, můj e-mail je: gabrielovah@volny.cz ,díky moc

Odpovědět

—————

Datum: 01.08.2015

Vložil: Eliška Bílková

Titulek: Re: Prodám samečka klapavky

Dobrý den,
měla bych zájem, můj mail je eliskabilkova@seznam.cz, můžeme se nějak dohodnout o podrobnostech?
Děkuji, s přáním pěkného dne Eliška Bílková

Odpovědět

—————

Datum: 30.07.2012

Vložil: Eliška

Titulek: tři nová miminka

27. a 29.7. opustila svá vajíčka tři nádherná zdravá želvata. Se Sabianem, Salehem a Simeonem se můžete seznámit v kartách vpravo - najdete je pod čísly 24, 25 a 26.

Odpovědět

—————

Datum: 28.03.2012

Vložil: Eliška

Titulek: DVĚ MLÁĎATA JSOU NA SVĚTĚ

První miminko z vánoční snůšky se vykulilo dnes ráno, další dnes večer. Třetí vejce je ještě celé.

Odpovědět

—————

Datum: 30.03.2012

Vložil: blanka

Titulek: Re: DVĚ MLÁĎATA JSOU NA SVĚTĚ

jééééééééééé - gratuluji

Odpovědět

—————

Datum: 01.08.2015

Vložil: Eliška Bílková

Titulek: Re: DVĚ MLÁĎATA JSOU NA SVĚTĚ

Gratuluji moc :)

Odpovědět

—————

Datum: 17.03.2012

Vložil: Beatka

Titulek: mládě

Tak co jak to vypadá s vajíčky ?

Odpovědět

—————

Datum: 18.03.2012

Vložil: Eliška

Titulek: Re: mládě

Pořád jsou v celku... Snad tam ta mláďata neusnula:-) Nebojte, jakmile se vyklubou, hned to zahlásím.

Odpovědět

—————


Přidat nový příspěvek