Nabídka - poptávka

Zde bych v první řadě chtěla nabídnout svá odchovaná mláďata klapavek těm, které tyto želvičky zaujaly a chtěli by si takovou domů pořídit. Zde najdete aktuální nabídku mláďat, která můžete mít. Bližší informace o nich a fotografie najdete výše v sekci "MOJE ZVÍŘATA - PŘEDSTAVENÍ".

V současné době (stav k 12. 07. 2019) není k odběru žádné mládě. Nová mláďátka jsou však očekávána.

Připomínám, že klapavky jsou vodní, přesněji bahenní, či brodivé želvičky. Chováme je v akvateráriích, tedy ve vodě. Pokud máte zájem spíše o suchozemskou želvičku, potom přejděte sem: www.spokojena-zelva.cz/nabidka-zelvat/

Co se týká určení CENY za mé želvičky klapavky - já zatím koupila jediné klapavčí mládě - a to Voronu dne 29. 9. 2009. Tehdy stála mladá klapavka obecná v českém zverimexu 534 Kč. V lednu 2012 jsem viděla cenu 675 Kč za mládě klapavky obecné. Na zahraničním trhu se cena za klapavčí mládě pohybuje průměrně mezi 15 - 20 eury za zviřátko, čím starší zvíře, tím je cenněnější, nejdražší jsou jedinci s určeným pohlavím - zejména samci. Můj Sirion byl prodán na holandské burze na 30 euro (cca 750 Kč), za Draka (Saníka) mi zaplatil jeho nový německý majitel 800 Kč. To jen pro Vaši představu.

Pro české zájemce mám tyto návrhy cen:

Neurčené mláďátko ode mně můžete mít za 375 Kč. Taková by byla jeho cena na zahraniční burze, počítám-li s nižší sazbou 15 euro. Na české burze jsem viděla i cenu nižší - např. 250 Kč. Ale byla to mláďata se sotva zavřeným bříškem stará stěží pár dní. Stoprocentně nerozkrmená. Ode mě vždycky dostanete mládě starší a připravené do života.

Cena dorostu ve věku půl roku až rok bude cca 450 - 500 Kč (podle toho, zda už bude poznatelné pohlaví). Dorost není k dispozici vždy - záleží na tom, zda se mi rozprchnou všechna mláďata. Ta mláďata, o která si nikdo neřekne, u mě vyrostou, a když bude poznatelné pohlaví, dostanou se i do vyšší cenové kategorie, když si o ně někdo později řekne.

Cena určené želvičky mezi jedním a druhým rokem věku bude 600 - 700 Kč.  

Myslím, že na takových cenách bychom se mohli dohodnout. Srovnáte-li ji s cenami klapavek ve zverimexech, zjistíte, jak je tato moje příznivá. Ale jsem přístupná i další dohodě. Jde mi hlavně o to, umísťovat svá mláďata do dobrých rukou, kde se o ně lidé budou dobře starat, budou z nich mít radost a třeba jim i dají možnost dál se rozmnožit.

Zde je moje vizitka:

 

Možná si ale budete chtít koupit klapavčí mládě jinde - třeba na nějaké akva-tera burze nebo z nějakého zverimexu. Pak byste ale měli vědět, jak poznáte mládě, které je rozkrmené a připravené do života - jaké vám tedy s velkou pravděpodobností přežije. I já se občas mihnu na nějaké burze a viděla jsem tam mládata, která rozhodně připravená nebyla. Byla to mláďata stará sotva pár dní, skoro jistě nerozkrmená, kolikrát neměla ještě ani zavřený pupík. Takové želvě má u nového majitele jen malou naději na přežití. Ale možná se ptáte:

Jak poznám "rozkrmené" a "připravené" klapavčí mládě, když si vybírám svou první želvičku a nemám žádné srovnání?

Tuto otázku mi položil jeden zájemce o želvátko a já se mu to snažila po telefonu vysvětlit. Ale narazila jsem na nedostatečnost své slovní zásoby. To se prostě musí vidět. Napadlo mě, že by bylo dobré ten rozdíl zde ukázat.

Tak tedy:

1. pro odběr "zralé" mládě má samozřejmě dávno zcelené břísko - na plastronu nenajdete ani stopu po pupečníku. Ale ne vždy můžete nabízená mláďata na burze či v obchodě otáčet.

2. pro odběr "zralé" mládě samo, dychtivě a už nějaký ten pátek baští. Ale to taky na první pohled nepoznáte, když mládě zrovna není krmeno.

3. pro odběr "zralé" mládě má ale už "roztažené" štítky na karapaxu. A to je to, čím se řídit bezpečně můžete. Když se mládě už nějakou dobu svědomitě krmí, tak štítky začnou po obvodu růst a nová tkáň je světlejší, než ta původní, co si želvě přineslo z vejce. Vypadá to na první pohled jakoby se štítky "oddalovaly" od sebe. A na původně jednolitě černém krunýři se objeví světlé "švy" mezi štítky a kresba štítků vystoupí.

Podívejte se na fotografie. Na následující vidíte mládě rozkrmené (staré 5 týdnů) a vedle mládě nerozkrmené, čerstvé, které je na světě první den. Rozdíl je patrný na první pohled.

OBR 173: Mládě rozkrmené a nerozkrmené. To, které má viditelnou kresbu, je rozkrmené, 5 týdnů staré (Rueg, *31. 08. 2016). To úplně černé je čerstvě vylíhlé, nerozkrmené (Ryan, *07. 10. 2016). Datum pořízení fotografie: 07. 10. 2016 © Eliška Nejedlá 2016

A aby to bylo úplně jasné, podívejte se ještě na detailnější obrázky:

OBR 174: Čerstvé, nerozkrmené mládě - černé, kresba mezi štítky ještě není vidět, mládě ještě nemělo čas povyrůst © Eliška Nejedlá 2016

OBR 175: Pět týdnů staré rozkrmené mládě - kresba mezi štítky už vystoupila, štítky se "oddalují" - mládě roste © Eliška Nejedlá 2016

Teď už byste to správně "připravené" mládě měli v obchodě či na burze poznat :-)

Rozkrmenému mláděti na fotografiích je 5 týdnů. Váží v této době 7,6 gramů versus 3,5 gramů u vyfoceného jednodenního mláděte. Podotýkám, že ode mě vždycky dostanete mládě plně rozkrmené a připravené ve věku 8 týdnů (a více).

***

 

V druhé (ale neposlední) řadě je zde místo pro další nabízející / poptávající hobby chovatele. Chtěli byste želvu, nebo jiného terarijního či akvarijního živočicha? Potřebujete nějaké chovatelské potřeby? Potřebujete se na něco zeptat ostatních?

V "diskusi" níže můžete kliknutím na "přidat nový příspěvek" vložit svou nabídku či poptávku.


Nabídka - poptávka

Datum: 18.09.2019

Vložil: Martin

Titulek: prodám 4 klapavky

asi jeden samec a tři samice, stáří 3 roky
pouze kompletní skupinu. 2000,-

Odpovědět

—————

Datum: 29.07.2019

Vložil: Jirka

Titulek: Samicky

Dobry den, Ragonek potrebuje samicky a bohuzel nemohu nikde sehnat. Pokud by nekdo vedel ci mel, tak me prosim kontaktujte na Ketty1978@seznam.cz
Jedna se o Klapavu obecnou.
Predem moc dekuji.

Odpovědět

—————

Datum: 01.07.2019

Vložil: Honza

Titulek: Koupim kKlapavku kinosternon Cruentatum

Shánim samce kinosternon cruentatum.
cca 3 roky starého.

email: loziv23@seznam.cz

Odpovědět

—————

Datum: 05.06.2019

Vložil: Tomáš

Titulek: Prodám klapavky obecné

Dobrý den, prodám 2 klapavky obecné, stáří cca 3 roky. Osobní odběr v Havlíčkově Brodě. Kontakt prosím pouze email, na diskuze moc nechodím.
tom.jer@seznam.cz

Odpovědět

—————

Datum: 30.07.2019

Vložil: Tomáš

Titulek: Re: Prodám klapavky obecné

Prodány

Odpovědět

—————

Datum: 19.05.2019

Vložil: Vojtěch P.

Titulek: Kinosternon subrubrum

Dobrý den. Neměli byste prosím někdo Klapavku americkou ? Děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 06.02.2019

Vložil: David

Titulek: shaním klapavku americkou

dobrý den , nemá někdo náhodou klapavku americkou? chtěl bych od chovatele , dovoz není zrovna ideální...

Odpovědět

—————

Datum: 24.03.2019

Vložil: Šárka

Titulek: Re: shaním klapavku americkou

Mám k prodeji Kinosternon subrubrum subrubrum, zakoupena 9/2018, nyní vel. karpaxu cca 5cm. Pohlaví nevím. Není to dovoz, byla jsem pro ní osobně u chovatele. Prodám za 490,- nebo vyměním za Sternotherus odoratus. Praha - východ, nedovážím, nemám ŘP.

Odpovědět

—————

Datum: 27.10.2018

Vložil: Adam

Titulek: Transport

Dobrý den paní/slečno Eliško.
Chceme se synem si pořídit klapavky a zaujalo mně s jakou láskou o nich píšete a kolik času tomu musíte věnovat k pořízení krásných fotografii. O chovu raději se ani nezmiňuji.
Ale mám jeden dotaz:
Jak je to s transportem želviček do nového domova?
Neumím si představit jak cestuje po celé republice ve skleničce od okurek :-C
Jinak jsou ještě nějaké mladé želvičky k mání?
Děkují a přejí hodně úspěchů.
Adam

Odpovědět

—————

Datum: 27.02.2019

Vložil: Eliška

Titulek: Re: Transport

Dobrý den. Děkuji za milý vzkaz a omlouvám se, že píši tak pozdě - v případě takovéhleho dotazu prosím piště příště mail, tam jsem stále, ale na diskuse ke článkům se stíhám koukat málokdy.
Momentálně mám k mání jedno pětiměsíční mládě - Ragon, najdete ho v kartě č. 122 v oddíle "MOJE ZVÍŘATA - PŘEDSTAVENÍ".
Mláďata cestují "na sucho" v polystyrenových krabičkách na mokrém hadříku, do kterého se můžou zakutat. Je to nejlepší možný způsob přepravy z hlediska bezpečnosti i welfare. Dopravu obyčejně plánuji s budoucím příjemcem podle lokality a aktuálních možností tak, aby to obě strany stálo co nejméně nákladů. Nikdy neposílám želvičky poštou, či jinou logistickou firmou.

Odpovědět

—————


Přidat nový příspěvek