Mláďata z roku 2016

V roce 2016 se mláďata opět docela zdržela. První se narodilo až koncem srpna a bylo jím v pořadí 53. mládě Sabiny a Samuela, pojmenované Sauli.

Navzdory zdržení se ale sezóna 2016 stala významnou - a to hned ze dvou důvodů. Nejdříve se 21. 08. 2016 narodila první živá dvojčata - dvě želvičky z jednoho vejce. Obě stejně vyvinuté a vážící závratných 1,9 gramu. Dvojčata se v mém chovu už jednou vyskytla - v roce 2013. Ale tehdy přežilo jen jedno z nich - samička Sievera. Tentokrát to dala obě dvě. Byla pojmenována Sorian a Soberon. A dělají mi radost.

Krátce po dvojčatech potom přišlo na svět v pořadí sté mládě narozené v mém chovu. To bylo pojmenováno zatím pracovně "Stovka", ale třeba se to ještě změní, pokud někdo bude mít lepší nápad... Ale obávám se, že na jiné označení této jubilejní želvičky si už asi nezvyknu :-) Stovka se narodila bez 10 dní 7 let po úplně prvním mláděti, kterým to všechno začalo. Tím byla Sindička, která opustila své vejce 03. 09. 2009. A stejně jako první mládě, je i to sté mé alfa samice Sabinky - i to považuji za šťastnou shodu okolností. (Sté mládě v chovu je Sabinino v pořadí 56.).

Vedle dvou skvělých zpráv je ale i jedna horší. Vzhledem ke své nemoci (ledvinová nedostatečnost) se letos nepářila moje druhá chovná samička Livie, takže od ní tento rok nebudou žádná "L" mláďata. Zato třetí chovná samice Sindička se pářila svědomitě, takže "R" tým skóruje - na konci srpna už měl dvě mláďata - Ruana a Ruega.

Všechna mláďata si můžete prohlédnout v individuálních kartách - jejich nabídku najdete vlevo.