Mláďata z roku 2019

Jaro 2019 vypadalo slibně. Ke konci května se inkubovalo 7 snůšek - celkem 19 vajec. Ale ačkoli vývoj byl započat, snůšky začaly v červnu houfně hynout. První snůška se dokonce začala klubat, ale obě mláďata v průběhu líhnutí uhynula. Následná inventura snůšek dopadla tristně - většina vajíček byla zlikvidována rovnou a těch pár, co bylo s nejistou nadějí nejdřív ponecháno, muselo být zlikvidováno později také. Krom jediného vajíčka ze snůšky č. 5 od Livie, ze kterého se 22. 07. 2019 konečně vyklubalo letošní první mládě. Je zdravé a silné, pojmenováno bylo Lycoris - po trojské princezně z jedné povídky, ktera přežilá pád Tróje.
 
Zůstat jediná by však Lycoris navzdory této kalamitě neměla - inkubátor byl důkladně asanován a samice mezitím nakladly další snůšky, které byly zainkubovány v již vydezinfikovaném prostředí. Čekáme tedy dál...
 
Úspěch byl následován dalším neúspěchem, kdy padla celá snůška Sabininých mláďat. To přičítám na vinu svému mylnému výpočtu termínu klubání v kombinaci s nešťastnou volbou termínu dovolené :-( Mrzí mě to, ale i to se holt někdy stane.
 
Koncem srpna se však vylíhla další "vlaštovka" - potomek Sindičky a Robieho, pojmenovaný Rufin. A další mláďata jsou očekvána - ještě se inkubují dvě snůšky, celkem 5 nadějných vajíček.