Máďata z roku 2013

V roce 2013 nastal Babyboom - zatěžkávací zkouška mých chovatelských a administrativních dovedností. Vzhledem k tomu, že mi z 22 tento rok odchovaných mláďat zbylo k datu 6. 12. 2013 už jen jediné želvě, které jsem od začátku nenabízela k odběru, dalo by se asi bez velkého vychloubání říct, že jsem uspěla.

Jedno mládě sice umřelo v den předání nové majitelce, ale ostatních 20 už bydlí ve svých nových bydlištích a zprávy, které mi občas chodí od nových majitelů, jsou zpravidla pozitivní. (Jména v závorkách jsou ta, která želvata dostala od svých nových majitelů).

21 karet mláďat z roku 2013 naleznete vpravo. Kartu Lindora pak v Základní skupině.

Tento rok se přidala s kladením oplozených snůšek i druhá samička Livie, která s námi bydlí od léta 2012. Její a Simonova mláďata (interně nazvaná "L-tým") jsou zástupci druhé generace u mě narozených mláďat - vnuci Sabiny a Samuela. Toto byla další meta, ke které jsem směřovala, a které jsem docílila dne 14. 7. 2013, kdy se narodila Lada - 1. Livino mládě.

Další metou (snad už pro rok 2014) je vychovat první zástupce "R-týmu" - mláďata Sindičky a Robieho.

Kuriozitou v tomto roce byla dojčata - dvě zcela vyvinuté stejně velké želvičky v jednom vejci. Živá se vyklubala jenom jedna a byla to nejmenší želvička kterou jsem kdy viděla (a zajímalo by mě, jestli někdo někdy viděl menší.) Představte si tvorečka těžkého závratných 1,8 g, který je ale úplně vyvinutý a schopný, stejný, jako jeho rodiče, jenom miniaturní. Zázrak - jinak bych to nenazývala. Pár už jsem jich ve své praxi viděla, ale nikdy mě nepřestanou fascinovat.